Çiğ Antep Fıstığı

Antep fıstığı ülkemizde yetişen kuruyemişler arasında en bereketli ürünlerden birisidir. Sakız ağacıgiller familyasından yenilebilen bir kabuklu meyvedir. Orta Doğu’da Şam fıstığı olarak da bilinir. Ülkemizde en çok Antep yöresinde yetiştirildiği için zamanla bu ismi almıştır. Atıştırmalıkların ve ara öğünlerin vazgeçilmezi olan çiğ Antep fıstığı kabuklu olarak tüketildiği gibi aynı zamanda iç olarak da yenir. Her iki şekilde de lezzeti hayli yüksektir.

Çiğ Antep fıstığı atıştırmalık tüketiminin yanı sıra son yıllarda gıda endüstrisinde de oldukça yaygın kullanılıyor. Özellikle tatlı yapımında birçok çeşidin tamamlayıcı bir gıdası haline geldi. Buna en iyi örnek baklavalardır. Baklavanın o çıtır lezzeti, çiğ Antep fıstığı ile buluştuğunda ortaya benzersiz bir tat çıkar.

Toptan Kuruyemiş Marketi sitemizde damak zevkinize uygun, taze ve lezzetli çiğ Antep fıstıklarına ulaşabilirsiniz. Üretimi zahmetli bir kuruyemiş olmasına rağmen toptan fiyat ile satışa sunduğumuz için aktar, kafe ve kuruyemiş marketi gibi işletmeler için hayli cazip seçeneklerimiz mevcut. Doğanın mucizevi besini olan çiğ kuruyemiş Toptan Kuruyemiş Marketi sayesinde bir tık ile kapınıza kadar geliyor.

Çiğ Antep Fıstığı Çeşitleri

Çiğ Antep fıstığının iki farklı çeşidi bulunur. Bunlardan ilki kabuklu çiğ Antep fıstığı iken diğeri de çiğ iç Antep fıstığıdır. Kabuklu türü genellikle çerez olarak tercih edilir. İçindeki yemişi kabuğundan kolayca ayrılır. Televizyon karşısında ailece vakit geçirdiğimiz geceler için iyi bir alternatiftir.

Çiğ iç Antep fıstığı ise genellikle gıda endüstrisinde kullanılır. Tatlı yapımında kabuk ayıklama işlemi zor ve riskli olduğu için bu kuruyemişin içi tercih edilir. Baklava yapımında çiğ iç Antep fıstığı özel makinalar ile öğütülür ve kum kıvamına getirilir. Ayrıca çocuklar bu kuruyemişi çok sever. Fakat kabuklarından ayırmak çoğu zaman zor bir hale dönüşür. Çiğ iç Antep kuruyemişi çocuklar için idealdir.

Çiğ Antep Fıstığı Fiyatı

Çiğ Antep fıstığının fiyatı, ürünün yetiştiği yere, tazeliğine, kalitesine ve ambalajlanmasına göre değişkenlik gösterir. Ancak genel olarak lüks bir kuruyemiştir demek mümkün. Zira yetiştirilmesi zahmetli bir kuruyemiştir. Yine de Toptan Kuruyemiş Marketi sitemizde sizlere taze ve bütçe dostu çiğ Antep fıstığı sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR