Kavrulmuş Antep Fıstığı

Tuzda özel olarak kavrulan Antep fıstığı damakların vazgeçilmez lezzeti konumundadır. Hoş kokusunun yanında içerdiğin zengin besin değerleri sayesinde yüksek enerji sağlar. Kavrulmuş Antep fıstığı, karışık kuruyemiş paketlerinde mutlaka yerini alır. Çünkü kendine has lezzetiyle diğer tüm kuruyemiş ürünleriyle eşsiz bir uyum sağlar.

Kavrulmuş Antep fıstığının farklı seçenekler ile tüketilebilmesi, onun kullanım popülerliğini her geçen gün arttırıyor. Sadece yetişkinler değil, doğal bir besin kaynağı oluşuyla çocukların beslenmelerinde de sıkça tercih ediliyor.

Antep fıstığı, Gaziantep yöresinde yetişen kabuklu bir meyve türüdür. Kökeni sakız ağacıgiller familyasından gelir. Bu ağacın açan çiçekleri olgunlaştığı dönemde 2 santim uzunluğa erişir ve sert bir kabuk ile çevrelenir. Toptan Kuruyemiş Marketi doğadan topladığı bu ürünleri özel tesislerinde herhangi bir katkı maddesi kullanmadan işleyerek satışa hazırlar. Ayrıca üretici firma olması sayesinde Toptan Kuruyemiş Marketi sitesinden özel fiyatlar ile ürünü temin etmek mümkün.

Kavrulmuş Antep Fıstığı Çeşitleri

Kurabiyelerin, tatlıların ve en önemlisi de kültürel lezzetimiz olan baklavaların vazgeçilmez tamamlayıcı gıdası olan kavrulmuş Antep fıstığı, kendi içerisinde birçok farklı çeşidi bulundurur. Üretici firma olan Toptan Kuruyemiş Marketi sitesinde satışa sunulan kavrulmuş Antep fıstığı çeşitleri ise şunlardır:

  • Kavrulmuş Antep Fıstığı: Antep fıstığının en çok bilinen klasik halidir. Özel fırınlarda ağır ağır lezzetlendirilerek kavrulur ve mis gibi Antep fıstığı elde edilir.
  • Kavrulmuş İç Antep Fıstığı: Bilindiği üzere tatlı ve baklavalarda Antep fıstığı çok kullanılır. Ancak bunun için Antep fıstığının kabuğundan ayrılması gerekir. Toptan Kuruyemiş Marketi bu işlemi sizler için gerçekleştirerek satışa sunuyor. Üstelik tüm süreç el değmeden tamamen hijyenik ortamlarda gerçekleşiyor.
  • Kavrulmuş Siirt Fıstığı: Siirt yöresine has olan bu Antep fıstığı özellikle tuzlu kuruyemiş severler için iyi bir alternatif olabilir.

Kavrulmuş Antep Fıstığı Fiyatları

Antep fıstığı yetiştirilmesi, toplanması ve işlenmesi bakımından oldukça emek gerektiren bir kuruyemiş türüdür. Haliyle bu da fiyatlarının diğer kuruyemiş türlerine oranla biraz yüksek olmasına sebep oluyor. Kısaca kavrulmuş Antep fıstığı için lüks kuruyemiş kategorisinde demek mümkün. Ancak Toptan Kuruyemiş Marketi üzerinden kafeler, aktarlar ve kuruyemiş marketler özel toptan fiyatlardan yararlanabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR