BADEM

Lezzeti sayesinde 7’den 70’e herkesin severek tükettiği ve sofralarından eksik etmediği badem, aynı zamanda sağlık bakımından oldukça zengin içeriğe sahip bir kuruyemiş çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Atıştırmalıktan tatlılara, diyet menülerinden yemeklere birçok alanda tüketilen bu ürünün özellikleri nelerdir? Kaç çeşit badem vardır? Badem fiyatları nelerdir? Tüm bu soruların ayrıntılarını yazımızın devamında bulabilirsiniz…

Badem, gülgiller yani ‘Rosaceae’ familyasına bağlı bir ağacın yenilebilen meyvesidir. İsmi Latince ‘Prunus dulcis’ kelimesinden gelir. Üretimi ılıman iklimin yoğun olduğu bölgelerde gerçekleşir. Türkiye, İran ve Suriye gibi bölgeler buna örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca ülkemizdeki badem yetiştiriciliği oranları göz önünde bulundurulduğunda genel olarak ‘üretici’ konumundadır demek mümkün.

Online alışveriş mağazamızda birçok badem çeşidi bulunmaktadır. Dilerseniz sitemizi ziyaret ederek kolaylıkla bu ürünün siparişini verebilir, hızlı teslimat seçeneğimiz ile sofralarınızla buluşturabilirsiniz. Ayrıca cafe, aktar ve kuruyemiş firmaları için sunduğumuz toptan fiyatlara da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Badem Çeşitleri

Ülkemizde yoğun bir tüketim oranına sahip olan bademin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Her birinin kendine has özellikleri bulunan bu bademleri yetişkinlerin yanında aynı zamanda çocuklar da severek tüketiyor. Peki nedir bunlar? İşte detaylar…

  • Çiğ Badem Çeşitleri: Dalından toplanmasının ardından kabuğundan ayrılır. Herhangi bir işlem görmeden hijyenik bir şekilde ambalajlanır. Özellikle tuzsuz ve doğal bir yapıda olmasıyla diyet listelerinin vazgeçilmez besin öğesidir.
  • Kavrulmuş Badem Çeşitleri: Dalından toplanan badem aynı şekilde yine kabuğundan ayrılır. Fakat bundan sonra ekstra bir işlem görür. Tuzlanmasının ardından kavrulma işlemine tabi tutulur ve tüketime hazır hale getirilir. Lezzet yönünden oldukça güzel bir badem türüdür. Bu ürünü online sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.
  • Soyulmuş Badem Çeşitleri: Diğer badem türlerinde olduğu gibi kabuğundan soyulma işleminin ardından ekstra uygulamalara tabi tutulur. Fakat soyulmuş bademi diğerlerinden ayıran özellik, kahverengi tabakasının da soyuluyor olmasıdır. Bu işleme zar ayrıştırması adı verilir. Kullanım alanı genellikle yemekler olmaktadır.

Toptan Kuruyemiş Market olarak yukarıdaki tüm badem çeşitleri taze ve hızlı bir şekilde kapınıza kadar getiriyoruz. Badem alanında üretici olma özelliğimiz sayesinde piyasaya oranla en makul fiyatlarla bu ürüne sahip olabilirsiniz. Özellikle cafe, aktar ve kuruyemiş firmaları özel kuruluşlar toptan fiyatlarımızın ayrıcalığından yararlanabilir.

Badem Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kuruyemiş alışverişi yaparken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Çünkü bu duruma özen gösterilmemesi, bayat ve kalitesiz ürünlerin temini ile sonuçlanabilmektedir. Aynı şekilde bu durum badem alışverişi için de geçerlidir. Peki badem alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Badem satın alırken ilk yapılması gereken şey hangi çeşit bademi alacağınıza tam anlamıyla karar vermeniz gerektiğidir. Çünkü bildiğiniz üzere 3 farklı badem çeşidi vardır ve her birinin tüketim alışkanlığı farklıdır. Doğru tercih yapmanız, keyifli tüketmenizi sağlayacaktır.

En önemli hususlardan birisi de badem alışverişini yapacağınız yerin güvenilirliğidir. Günümüzde badem satışı yapan birçok online site mevcut. Ancak ne yazık ki taze ürün temini yapanların sayısı oldukça az. Bu sebeple online mağazanın müşteri memnuniyetini araştırmalısınız. Toptan Kuruyemiş Marketi olarak ürünlerimizin hepsini taze sunuyor ve tamamen müşteri memnuniyet odaklı bir hizmet anlayışı ile çalışıyoruz.

Badem satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör de ürünün ambalajlama kalitesidir. Açıkta satılan bademler her türlü zararlı bakteriyi davet eder ve sizlerin sağlığını riske atar. Ürünlerimizin ambalajlanma süreci tamamen el değmeden ve hijyen kurallarına uyularak yapılmaktadır. Online mağazamızdan satın aldığınız tüm ürünleri gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Kuruyemişin lezzetini arttıran şey tazeliği ile orantılıdır. Raflarda uzun süredir bekleyen bademler ne yazık ki tadını yitirir ve ağızda kötü bir tat bırakır. Bu neden alacağınız ürünün taze olup olmadığından kesin olarak emin olun.

Badem Fiyatları

Badem satın alırken kalite ve lezzetine dikkat ettiğiniz kadar fiyatının makul ölçüde olmasını da göz önünde bulundurmalısınız. Bu konuda en doğru yöntem alacağınız bademi hangi amaç için kullanacağınızı belirlemek olacaktır. Zira kullanım alanınıza göre seçeceğiniz badem çeşidi ve miktarı farklı olacaktır. Yeterli miktarda alınması, bütçe dostu bir davranış olacaktır. Tüm bunlara karar verdikten sonra online alışveriş mağazamıza girerek badem siparişinizi güvenle verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR