Kuru Böğürtlen

Beslenme alışkanlarımız değişmeye başladıkça, kuru meyve tüketimimizde de farklılıklar görüldü. Eskiden birkaç tane kuru meyve sıklıkla tüketilirdi. Kuru incir, kuru kayısı, kuru üzün ve kuru erik bu geleneksel kuru meyve tüketimine örnek verilebilir. Ancak doğayı zamanla tanıdık ve yeni lezzetleri keşfettik. Daha sonra kurutarak yılın dört mevsimi tüketir hale geldik. Kuru böğürtlen bu ürünlerden bir tanesidir.

Kuru böğürtlen, halk arasında genellikle böğürtlen kurusu olarak da bilinir. Böğürtlen meyvesinin yaz bitkilerinde yetiştiği için, kuru böğürtlen kışın bile yendiğinde insana yaz güneşini hatırlatır. Tek başına enfes bir tadı olsa da yoğurt ve dondurma gibi gıdalarla karıştırıldığında harika bir lezzete dönüşür.

Böğürtlen çok narin bir meyvedir. Yapısı yumuşak ve suludur. Bu neden özenle toplanması gerekir. Ayrıca kaliteli ambalajlanması mühimdir. Kısaca böğürtlen çiğ haliyle toplanır toplanmaz tüketilmesi gereken bir meyvedir. Anca kurutulduğunda durum değişir. Yapısında dirilik hakim olur ve yıl boyu lezzetinden hiçbir şey kaybetmez. Toptan Kuruyemiş Marketi online satış mağazamızdan aldığını böğürtlen kurusu ürününü afiyetle tüketebilirsiniz.

Kuru Böğürtlen Özellikleri

Kuru böğürtlen, böğürtlenlerin olgunluğa eriştikleri dönemde toplanır. Olgunluğun son döneminde toplanması önemlidir. Zira olgunluğun son döneminde toplanan böğürtlenlerde ekşilik az olur. Kurutulduğunda daha tatlı bir yapıya bürünür. Böylelikle tüketilirken damakta hoş bir koku ve lezzet bırakır.

Kuru böğürtlen doğal tatlandırıcı görevi görür. Bu sebeple yoğurtların içerisinde sıkça kullanılarak özellikle çocuklara yoğurt tüketimi sevdirilir. Yetişkinler de diyet listelerinde böğürtlenli yoğurdu mutlaka bulundururlar. Böğürtlen kurusu dendiğinde dondurmayı da unutmamak lazım.

Toptan Kuruyemiş Marketi olarak böğürtlen kurusu üretiminde sizlere en iyi böğürtlen meyvelerini seçiyoruz. Doğal olarak kurutarak sağlıklı besin tüketmenizi sağlıyoruz. Ambalajlamalarımızda uyguladığımız Avrupa birliği standartları sayesinde yıl boyu ürünlerimiz lezzetini yitirmiyor.

Kuru Böğürtlen Fiyatları

Böğürtlen ülkemizde yılın çok dar bir zamanında yetiştirilen ve muhafazası zor olan bir meyvedir. Bu sebeple diğer meyvelere oranla satış fiyatları biraz daha yüksektir. Özellikle kış aylarında bu ürün ateş pahasıdır desek yeri. Ancak kurutulmuş haliyle her mevsim standart bir fiyata erişebilirsiniz. Aktar, kafe ve kuruyemiş marketleri sitemiz üzerinden toptan fiyat avantajlarıyla bu ürünü temin edebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR