Çiğ Badem

Dostlarla sohbet anlarının vazgeçilmez atıştırmalık ürünü nedir diye sorulsa yanıt büyük oranda çiğ badem olacaktır. Özellikle tüketilirken damakta bıraktığı lezzet ve koku, insanların mutluluğuna sebebiyet veren bir durumdur. Bu nedenle ülkemizde çiğ badem tüketimi, en az kavrulmuşu kadar yüksek orandadır.

Badem, gülgiller familyasında meyvesi yenen bir ağaç türünde yetişir. Orta Doğu’ya özgü bir ağaçtır ve yaygın olarak Akdeniz bölgesinde yetiştiriciliği yapılır. Ağacı uzun boyludur ve pembe beyaz çiçekleri bulunur. Toptan Kuruyemiş Marketi olarak Akdeniz’in en güzel ağaçlarından topladığımız bademleri sofralarınızla buluşturuyoruz. Kış gecelerinizi badem ile lezzetlendirebilir, enerjisiyle içinizi ısıtabilirsiniz.

Çiğ Badem Çeşitleri

Çiğ badem, tüketim ihtiyaçlarına göre farklı çeşitlerde sunuma hazırlanır. Atıştırmalıklardan ara öğünlere, tatlılardan yemeklere birçok farklı amaç için tamamlayıcı görevi gören çiğ bademin çeşitlerini birkaç maddede listelemek mümkün.

  • Çiğ Badem: Kaliforniya Non-Pareil çeşidi olarak da bilinen bu kuruyemiş türü, bademler arasında en popüler olanıdır. Çiğ olanı en az kavrulmuşu kadar sevilir. Toptan Kuruyemiş Marketi sitemizde bu kuruyemişin en lezzetlisine ulaşabilirsiniz.
  • Çiğ Yerli Badem: Akdeniz bölgesinde üretilen yerli çiğ bademi tarladan sizlere en doğal haliyle ulaştırıyoruz.
  • Çiğ Soyulmuş Badem: Kabuksuz ve tamamen doğal olan bu badem çeşidi, özellikle tatlılarda sıkça tercih edilir. Tamamen doğal ve organiktir.

Çiğ badem lezzetlidir ancak bu taze olarak tüketilirse mümkün olur. Bayatlamış çiğ badem ağızda acı bir tat bırakır. Sevdiklerimize, dostlarımıza ve misafirlerimize bayat bir çiğ badem ikram etmek isteyeceğimiz son şeydir. Bu sebeple alırken tazeliğinden emin olmak gerekir. Toptan Kuruyemiş Marketi olarak uzun yıllardır taze çiğ badem sunuyor, müşteri memnuniyetimize her geçen gün yenilerini ekliyoruz.

Online Çiğ Badem Siparişi

Türkiye çiğ badem üretiminde dünyada yüksek sıralarda olsa da fiyat bakımından biraz maliyetlidir. Çiğ badem için lüks kategorisindedir demek mümkün. Zira yetiştirilmesi kadar toplanıp tüketime hazır hale getirilmesi de zahmetlidir. Peki lezzetiyle gündelik yaşantımıza renk katan çiğ badem nasıl alınır? Toptan Kuruyemiş Marketi sitemize girerek dakikalar içerisinde sepetinizi oluşturarak online sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR