Çiğ Kahve

Kahve hepimizin hayatında önemli bir yere sahip. Kimimiz sabah bir bardak kahve içmeden güne dingin başlayamıyor, kimimiz ise günün yorgunluğunu bir fincan Türk kahvesiyle atıyor. Kısaca asırlık geçmişiyle kahveler kültürümüzün bir parçası haline geldi. Çiğ kahve için sadece bir içecek demek, basite indirgemek olur. Sıcak bir kahvenin insana enerji verdiği ve dinçleştirdiği artık uzmanlar tarafından kabul gören bir gerçek. Buna ek olarak zayıflatıcı özelliğini de unutmamak lazım.

Yeşil çiğ kahve çekirdeği ülkemizde çok seviliyor. Brezilya kökenli olan bu çiğ kahve, Rio Minas çiğ kahve çekirdeği olarak da biliniyor. Aslında toplumumuzda yeşil çiğ kahve kültürü yeni yeni gelişen bir şey. Çoğu bireye sorulduğunda çiğ kahvenin ne olduğunu dahi bilmiyor. Oysa yeşil çiğ kahve yüksek kafein tutkunları için en iyi seçenek.

Toptan Kuruyemiş Marketi’nden vereceğiniz çiğ kahve çekirdekleri en tazelerinden seçilmiş olunup, yetiştiricilikte profesyonel olan kişilerden temin edilmiştir. Özel olarak ambalajladığımız bu nadide kahveleri Türkiye’nin neresinde olursanız olun hiç vakit kaybetmeden kargoya verip teminini sağlıyoruz.

Çiğ Kahve Nasıl İçilir?

Kahve tüketiminde Avrupa’da lider konumda olsak da çiğ kahve tüketimi ülkemizde henüz yaygın değil. Bu nedenle bilgi eksikliği mevcut. Çiğ kahve satın almadan önce genellikle ‘çiğ kahve nasıl içilir?’ sorusu ortaya çıkıyor. Bu soruyu sizler için yanıtladık…

Çiğ kahve yapı itibariyle bakıldığında kavrulmuş kahve ile benzerlik gösterir. Sadece tüketimde demleme şekli birbirlerinden farklıdır. İsterseniz bu kahveyi öğüterek tüketebilirsiniz. Çünkü öğütmek çiğ kahve demlenmesini hızlandırmaktadır. Eğer evde öğütücü bulunmuyorsa direkt olarak iri tanelerini bardağa koyarak demleyebilirsiniz. Her iki yöntemde de lezzeti aynı olacaktır. Ayrıca çiğ kahve ürünün yüksek kafeinli olduğunu belirtmekte fayda var.

Çiğ Kahve Fiyatı

Çiğ kahve fiyatı, geleneksel kahve çeşitlerimize oranla biraz maliyetlidir. Bundaki en önemli faktör ülkemizde yetiştirilmiyor oluşudur. Brezilya’da üretilen çiğ kahve ülkemize geldiğinde haliyle maliyetli bir hal alıyor. Ancak Toptan Kuruyemiş Marketi olarak toptan fiyatlar ile satış gerçekleştirdiğimiz için bu lezzet deposu ürüne makul fiyatlar ile ulaşabilirsiniz. Kafe, aktar ve kuruyemiş marketler %1 KDV avantajımızdan yararlanabilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR