KABAK ÇEKİRDEĞİ

Kabak çekirdeği, bal kabağı meyvesinin içerisinden üretilen ve günümüzde kuruyemiş olarak kullanılan bir üründür. Genellikle kış mevsiminde yetişir. Bal kabağının içerisindeki çekirdekleri toplanır ve temizleme işlemine tabi tutulur. Arından da kurutularak tüketime hazır hale getirilir. Kabak çekirdeği belli bir süre içerisinde tüketilmesi gerekir.

Kış aylarının vazgeçilmezi olan kabak çekirdeği yassı yapıdadır. Dış kabuğu sarı renkte olsa da içi koyu yeşil renge sahiptir. Zaten yenilebilir kısmı da tam olarak burasıdır. Sadece kabuklu değil aynı zamanda çekirdeksiz olarak üretilen kabak çekirdeklerimiz de mevcuttur.

Kabak çekirdeğini diğer çekirdeklerden ayıran iki net özelliği vardır. İlki oldukça lezzetli olmasıdır. Ağızda hoş bir tat ve koku bırakır. Ancak bu durum kabak çekirdeği taze ise gerçekleşir. Taze olmayan kabak çekirdeklerinin tadı hayli acıdır. Diğer özelliği ise yapısında barındırdığı kalori miktarının hayli yüksek olmasıdır. Bu sebeple belli gramajların üzerinde tüketim yapılmaması gerekir.

Yarım asrı aşkın süredir sofralarınıza en taze ve kaliteli ürünleri ulaştırmak için faaliyet gösteriyoruz. Dilediğiniz zaman online mağazamıza girerek doğadan sofranıza kadar gelen süreçte özenle hazırladığımız kabak çekirdeklerini sipariş verebilir, afiyetle tüketebilirsiniz. Ayrıca Toptan Kuruyemiş Market olarak özel toptan fiyatlarımız ile cafe, aktar ve kuruyemiş marketlere satışlarımız devam ediyor.

Kabak Çekirdeği Çeşitleri

Ülkemizde özellikle Nevşehir bölgesinde yetiştirilen kabak çekirdeğinin temelde sivri ve yuvarlak olmak üzere iki farklı çeşidi bulunur. Sivri olanlar ince yapıda olduklarından dolayı daha kolay tüketilmektedir. Ayrıca kavrulmuş ve kavrulmamış olarak üretilmesi de lezzetini etkileyen faktörlerden bazılarıdır. Sitemizde en çok sevilen kabak çekirdeklerinin tamamı bulunmaktadır. Peki bunlar hangileridir? İşte detaylar…

  • Kavrulmuş Topak Nevşehir Kabak Çekirdeği: Bilindiği üzere farklı türdeki kabaklardan farklı lezzetlerde çekirdekler çıkar. Kavrulmuş topak çekirdek de bunlardan bir tanesidir. Nevşehir’e has bir çekirdek olan bu tür meyvemsi hoş bir tada sahiptir. Sitemize girerek topraktan ambalajlanmasına kadarki süreçte özenle hazırladığımı kavrulmuş topak Nevşehir kabak çekirdeğini sipariş verebilirsiniz.
  • Çiğ Topak Nevşehir Kabak Çekirdeği: Onu kavrulmuş topak çekirdekten ayıran tek özellik, kabaktan ayrıldıktan sonraki süreçte herhangi bir işleme tabi tutulmamış olmasıdır. Çiğ çekirdek sevenler için vazgeçilmez bir lezzete sahiptir. Tek başına atıştırmalık öğünleri karşılayabilecek yapıya sahiptir. Sitemizde bu ürüne en taze haliyle ulaşabilirsiniz.
  • Kavrulmuş Ürgüp Sivrisi Kabak Çekirdeği: Ürgüp yöresine ait sivri cins kabak çekirdeği olan bu ürünü, özel olarak hazırladığımız kavurma fırınlarımızda yavaş yavaş lezzetlendiriyoruz. Kabak çekirdekleri arasında kendine has bir lezzeti bulunan Ürgüp sivrisini sepetinize ekleyebilirsiniz.
  • Çiğ Ürgüp Sivrisi Kabak Çekirdeği: Sarı-beyaz renkli bir kabuk içerisinde yer alır. Yassı ve koyu yeşil renge sahiptir. Ürgüp yöresine has olan bu kabak çekirdeği çeşidinin tüketimi ülkemizde oldukça yaygındır. Çünkü oldukça lezzetli bir tada sahiptir. Ancak bu tadın lezzetle buluşması için kesinlikle taze olması gerekir. Toptan Kuruyemiş Market olarak sizlere çiğ Ürgüp sivrisi kabak çekirdeğini en taze şekilde sofralarınızla buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
  • Çiğ İç Kabak çekirdeği: Balkabağında bulunan çekirdeklerin kabuğundan ayrılmasıyla elde edilir. Çiğ ve kabuksuz bir ürün olduğu için bu ürünün tüketiminde hijyenik ambalajlanmasına dikkat etmelisiniz. Açıkta satılan çiğ iç kabak çekirdekleri birçok bakteriyi taşıma riskine sahiptir. Tüm ürünlerimizi el değmeden özel sistemler aracılığıyla paketliyor, kapınıza kadar gönderiyoruz.

Kabak Çekirdeği Fiyatı

Kabak çekirdeği fiyatı diğer kuruyemişlere oranla daha makul bir fiyata sahiptir. Sektör içerisinde fiyat farklılık görülse de bu farklar aşırı değildir. Burada dikkat edilmesi gereken konu fiyattan ziyade alınacak firmanın güvenilirliğidir. Çünkü kabak çekirdeklerinin birçok türü çok kısa süreler içerisinde bayatlayabilir. Bu nedenle sizleri doğru fiyat ile kaliteli kabak çekirdeği bir araya getirdiğimiz online satış mağazamıza bekliyoruz. Tüketici dostu olarak belirlenmiş toptan fiyatlarımız ilginizi çekecek.

Online Kabak çekirdeği Siparişi

Kabak çekirdeği tüketimi uzun yıllardır toplumumuzun bir parçası gelmiş durumda. Bu derece çok sevilmesi aynı zamanda talep artışını ve dolayısıyla temin yeri arayışını doğuruyor. Doğru ürüne ulaşma imkânı çok uzağınızda değil. Tek bir tıkla Toptan Kuruyemiş Marketin web sitesine girerek en taze ve en lezzetli kabak çekirdeği siparişi verebilirsiniz. Ayrıca onlarca kuruyemişi de inceleyebilir, dilerseniz sepetinize ekleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR