Çiğ Kabak Çekirdeği

Çiğ kuruyemişler gündelik yaşamın her anında atıştırmalık ve ara öğünleri tamamlama görev görürler. Bunun sebebi sadece lezzetli ya da doyurucu olmaları değildir, kuruyemişler aynı zamanda zengin besin değerlerine sahiptir. Kavrulmuş kadar çiğ tüketimin de fazla olma sebebi de genellikle budur. Toptan Kuruyemiş Marketi olarak uzun yıllardır bunun önemi biliyor ve sizlere en taze çiğ kabak çekirdeği temin ediyoruz.

Çiğ kabak çekirdeği bilindiği üzere kabak meyvesinin tohumudur. Düz ve oval bir şekli vardır. Kabukları beyaz içindeki tohumu ise yeşilimsi olur. Kültürümüzün en önemli kuruyemiş türünden birisidir. Yapılan bir araştırmaya göre dünyada en fazla çiğ kabak çekirdeği tüketen ülkeler Yunanistan, Lübnan ve Türkiye’dir. Ayrıca İran’da da çiğ kabak tüketim oranı yüksektir.

Çiğ Kabak Çekirdeği Çeşitleri

Atıştırmalık ve ara öğünlerin dışında tatlılarda da yerini alan bir kuruyemiştir çiğ kabak çekirdeği. Çoğu birey için atıştırmalığın ötesinde bir tutkudur. Böylesine çok sevilmesi sayesinde birkaç çeşit daha üretimine başlanmıştır. Aşağıda listelediğimiz çiğ kabak çekirdeği çeşitlerini Toptan Kuruyemiş Marketi sitemizden sepetinize ekleyebilirsiniz.

  • Çiğ Topak Nevşehir Kabak Çekirdeği: Nevşehir yöresine has olan bu kabak çekirdeği iri ve lezzetli olmasıyla bilinir. Sizlere bu kuruyemişi tarladan sofranıza en taze şekilde ulaştırıyoruz.
  • Çiğ Ürgüp Sivrisi Kabak Çekirdeği: Bu kabak çekirdeği Ürgüp yöresine aittir. Sivri yapıda olduğu için bu ismi almıştır. Lezzeti oldukça güzeldir.
  • Çiğ İç Kabak Çekirdeği: Tatlılarda kullanılması için ya da kabukları soymakta zorlanan çocuklar için özel olarak hazırlanan üründür. Tamamen el değmeden hazırlanır ve ambalajlanır.

Online Kabak Çekirdeği Çeşitleri

Çiğ kuruyemişler online üzerinden çok rahat temin ediliyor. Özellikle hijyenik koşullarda üretilmesi, ambalajlanması ve en taze şekilde adrese ulaştırılması bireylerin online kuruyemiş tercih etmesi için iyi bir sebep. Toptan Kuruyemiş Marketi olarak bu alandaki sorumluluklarımızı biliyor ve sizlere uzun yıllardır kusursuz hizmet sağlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Sitemiz üzerinden toptan alışveriş yaparak siz de fırsatlarımızdan ve ürünlerimizin kalitesinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca aktar, kafe ve kuruyemiş marketi gibi işletmeler kuruyemiş alışverişlerinde %1 KDV avantajına sahip.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR