Kuru Erik

Vitamin açısında oldukça zengin olan erik, toplumumuzda geleneksel lezzetler arasında yerini almış bir gıdadır. Meyve olarak, yemeklerde, tatlılarda ve hoşaf yapımında kullanılması bunun en net göstergesidir. Kuru erik de en az bunlar kadar tercih edilen ve lezzetli olan erik tüketim yöntemidir. Bir de taze ve kalitelisine ulaşıldığında tüketimi daha da keyifli olur. Toptan Kuruyemiş Marketi olarak bizler bu keyfe ulaşmanızı sağlamak için varız.

Kuru eriğin sindirim sistemiyle olan pozitif ilişkisi, bu ürünü diyet listelerinde vazgeçilmez kılıyor. Ayrıca bilindiği üzere erikler taze olarak tüketildiğinde ekşidir. Çoğu birey ekşi gıda tüketimini sevmez. Ancak erik kurutulduktan sonra tatlı bir hal alıyor. Haliyle ekşi sevmeyenler için kuru erik çok iyi bir atıştırmalık alternatifi oluyor.

Ülkenin en verimli topraklarında yetişen ağaçların dallarından topladığımız erikleri tamamen doğal yöntemlerle kurutuyor, sağlığınızı düşünerek el değmeden ambalajlıyoruz. Üstelik aktar, kafe ve kuruyemiş marketleri gibi işletmelere bu ürünleri toptan fiyat ayrıcalıklarıyla satıyoruz.

Kuru Erik Çeşitleri

Ülkemizde yetişen birçok erik çeşidi vardır. Ancak her erik çeşidi, yapısı itibariyle kurutma işlemine uygun değildir. Nadir erik türleri doğal yollar ile kurutulabilir. Toptan Kuruyemiş Marketi online satış mağazamızda bulunan kuru erik çeşitleri şunlardır:

  • Mürdüm Erik Kurusu – Yaprak: En çok sevilen ve lezzeti eşsiz olan bir kuru erik çeşididir. Doğal lezzet kaynağı bu ürüne sitemizden sipariş verebilirsiniz.
  • Çekirdeksiz Erik Kurusu: Tarladan evinize doğal bir süreçten geçerek gelen bu erik diğerlerine oranla biraz daha tatlı yapıya sahiptir. Tatlı erik severler için ideal bir tercih olacaktır. Ayrıca çekirdeksiz oluşuyla çocuklara rahatlıkla servis edilebilir.
  • Çekirdekli Erik Kurusu: Çekirdeksizi ile aynı özelliklere sahiptir. Tek farkı doğal çekirdekleriyle beraber kurutuluyor olmasıdır.

Kuru Erik Fiyatı

Erikler bilindiği üzere mevsiminde alındığında fiyatları uyguna gelir. Mevsimi yokken oldukça afaki fiyatlara satışa sunulur. Kuru erik fiyatı ise tam tersidir. Yılın her mevsimi aynı fiyat politikasıyla bu ürüne sahip olabilirsiniz. Üstelik Toptan Kuruyemiş Marketi olarak üretici bir firma olduğumuz için avantajlı fiyat seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR