Çiğ Kaju

En sevilen atıştırmalıklardan biri olan çiğ kaju, yapısındaki yüksek besin değeri sayesinde ara öğünler için iyi bir alternatiftir. Katkısız ve doğaldır. Doğadan toplanan çiğ kajular herhangi bir ısıl işlem görmeden doğruca paketlenir. Vaktinde tüketildiğinde lezzeti eşsizdir. Ayrıca son yıllarda tatlı yapımında da sıkça yer almaya başlamıştır.

Çiğ kajunun ana vatanı Brezilya’dır. Tropikal iklim bitkisidir ve sakız ağacıgiller familyasına mensuptur. Her ne kadar Brezilya’da yetiştirilmiş olsa da Avrupa’ya yayılımı Portekizliler tarafından olmuştur. 16. yüzyılda Brezilya’yı ele geçiren Portekizliler çiğ kaju ağacını fark etmiş ve ülkelerine götürüp yetiştirmeye başlamışlardır. Bu sayede günümüzde tüm dünya genelinde yaygın olarak tüketilmektedir.

Türkiye’de üretimi zor olan bir kuruyemiş türüdür. Bu sebeple fiyat ortalaması diğer kuruyemişlere oranla biraz yüksektir. Yine de ülkemizde bu ürüne olan tutkuda azalma olmamış, aksine son yılların en çok tüketilen kuruyemiş çeşidi haline gelmiştir. Yeşilliklerle donatılmış bir salatanın üstüne serpilmesi, kırılıp keklerin içine konulması, dondurmalara tamamlayıcılık görevi görmesi toplumumuzda çiğ kaju lezzetine ne kadar önem verildiğini gösteriyor.

Çiğ Kaju Siparişi

Kaju aslında bir meyvedir. Bu meyvenin içindeki tüketilen kısma ise kaju denir. Kavrularak da çok sevilir. Özellikle kavrulma esnasında ağır ağır sosla lezzetlendirilmesi, tüketimi sırasında damakta müthiş bir lezzet bırakır. Çiğ kaju tüketimi için de aynısını söylemek mümkün. Doğal halinde kendine has tadı ve hoş bir kokusu vardır. Peki böylesine eşsiz bir kuruyemiş olan çiğ kaju fiyatı nedir?

Lüks kuruyemiş kategorisine giren ürünlerden birisi de ne yazık ki çiğ kajudur. Çünkü daha önce de belirttiğimiz üzere çiğ kaju ülkemizde çok az yetiştiriliyor. Yurt dışından gelince de haliyle fiyatların artması kaçınılmaz oluyor. Yine de Toptan Kuruyemiş Marketi üzerinden vereceğiniz çiğ kaju siparişlerinizde toptan fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Üretici bir firma olduğumuz da önemli bir detay.

Online çiğ kaju siparişi verdiğinizde Toptan Kuruyemiş Marketi güvencesiyle ürünleriniz aynı gün kargoya veriliyor. Avrupa standartlarında ambalajlanması sayesinde çiğ kaju kuruyemişler uzun süre tazeliğini ve lezzetini koruyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR