Çiğ Leblebi

Yediden yetmişe herkesin severek tükettiği leblebi, ikram tabaklarının, karışık kuruyemişlerin, atıştırmalıkların ve ara öğünlerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Diğer kuruyemişlere oranla daha fazla kullanım alanına sahip olması, ülkemizde çiğ leblebi ürünün oldukça yüksek miktarlarda tüketilmesini sağlıyor. Lezzeti kadar doyurucu özelliği de bunun sebeplerinden biri.

Leblebi tarihi kökeni oldukça geniş bir gıdadır. Yapılan araştırmalara göre leblebinin 6000 yıllık bir geçmişe sahip olduğu görüldü. Çiğ leblebi tüketiminde bilinen en eski bölge ise Asyalılardır. Günümüzde ülkemizde de sevilerek tüketiliyor. Eskiden ezilerek toz halinde çocuklara ikram edilmesinden dolayı bir nevi nostalji tarafı da mevcut. Bireyler her leblebi yediklerinde çocuklarından bir parça düşüyor hatıralarına.

Çiğ Leblebi Özellikleri

Leblebi bilindiği üzere nohuttan elde edilir. 3 farklı aşamada kavrulur ve uzun bir dinlenme süresi vardır. Fiyat olarak her ne kadar makul olsa da aslında hazırlanış süresi oldukça zahmetlidir. Fakat çiğ leblebi en az kavrulmuşu kadar tercih edilir. Toptan Kuruyemiş Marketi olarak tarladan size en doğal ve lezzetli çiğ leblebi ürünümüzü sunuyoruz. Sofralarınızı kaliteli çiğ sarı leblebi ile şenlendirebilirsiniz. Üstelik siparişlerinizi aynı gün kargoya veriyoruz.

Her insanın günlük alması gereken lif ihtiyacı bulunur. Uzmanlara göre günde iki fincan çiğ leblebi tüketimi, lif ihtiyacının %20’sini karşılıyor. Buradan da anlaşılacağı üzere leblebi sadece lezzeti ve doyuruculuğuyla değil, insan sağlığına olan katkısıyla da öne çıkıyor. Burada önemli olan husus çiğ leblebi ürünün kaliteli ve verimli topraklardan gelmesi. Toptan Kuruyemiş Marketi güvencesiyle ülkemizin en değerli topraklarından gelen çiğ leblebi ürünümüze sahip olabilirsiniz.

Çiğ Leblebi Fiyatı

Kuruyemişlerin fiyatlandırması iki türe ayrılır. Lüks kuruyemişler ve standart kuruyemişler. Çiğ leblebi fiyatı standart kuruyemişler kategorisine giriyor. Uygun fiyatı ve lezzetiyle çiğ leblebi için iyi bir kuruyemiş seçeneği demek mümkün. Sitemizde de çiğ leblebi satışımız vardır. Doğal sarı çiğ leblebi ürünümüzü el değmeden ambalajlıyor ve taze bir şekilde adresinize iletiyoruz. Üstelik aktar, kafe ve kuruyemiş marketleri %1 KDV avantajımızdan yararlanabiliyor. Toptan Kuruyemiş Marketi güvencesiyle siz de lezzetli kuruyemiş çeşitlerini sipariş vermek istemez misiniz?

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR