YER FISTIĞI

Yer fıstığı Anadolu coğrafyasında yağlı tohum olarak da ifade edilir ve bu yağlı tohumlar uzun tarihsel süreçlerde yemek kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olmuştur. Eskiden Romalıların ve Arapların yanında Osmanlı kültüründe hazırlanan yemeklerde yer fıstığı sıklıkla yer alırdı. Günümüzde ise yemeklerin içinde nadir olarak kullanılsa da büyük oranda atıştırmalık ve ezme şeklinde tüketilmektedir.

Sağlıklı ve fit bir yaşam için yer fıstığı olmazsa olmaz bir konumdadır. Uzmanlar her gün belli oranda yer fıstığının tüketilmesini önerir. Ayrıca 7’den 70’e her yaştan bireyin afiyetle tüketeceği bir lezzete sahiptir. Toptan Kuruyemiş Marketi olarak sizlere günlük taze yer fıstıklarını sofralarınızla buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Online alışveriş mağazamıza girerek yer fıstığı çeşitlerimizi ve fiyatlarımızı inceleyebilirsiniz.

Yer Fıstığı Çeşitleri ve Özelliği

Yer fıstığı yetişmek için tropikal iklimleri tercih eder. Bazen de subtropikal iklimlerde de üretilmektedir. Günümüzde onlarca farklı türde yer fıstığı var ve bunlar yapısal özelliklerine göre sınıflandırılır. Sitemizde ülkemizin en çok tüketilen ve sevilen tüm yer fıstığı çeşitlerini bulabilirsiniz.

Yer fıstıkları özellikleri itibariyle 2 ana kategoriye ayrılır. Bunları şu şekilde listelemek mümkün:

  • İç yer fıstığı çeşitleri
  • Kabuklu yer fıstığı çeşitleri

Toptan Kuruyemiş Marketi online satış mağazamızda tuzlu ve tuzsuz fıstıklar fazlaca talep gören seçenekler arasında bulunuyor. Ayrıca soslu yer fıstığı çeşidimiz de özellikle çocuk yaştaki bireylerin severek tükettiği bir ürün olarak öne çıkıyor. Özel olarak ürettiğimiz ballı susamlı fıstık ile günün her saati atıştırmalık ihtiyacı giderilebilir. Fakat siz hangi yer fıstığı çeşidini seçerseniz seçin Toptan Kuruyemiş Marketi olarak her zaman için en taze ve en lezzetli ürünleri sizlere sunuyoruz.

Yer fıstığının özelliklerine değinmek gerekirse ilk olarak bu kuruyemişin oldukça zengin bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek oranda bitkisel protein içerir ve karbonhidrat da bulunur. Ayrıca yer fıstığında tok tutucu özelliğe sahip liflerin olması, diyet menüleri için vazgeçilmez olmuştur.

Yer fıstığı yağlı bir kuruyemiş türüdür. Yeterli düzeyde kullanıldığında vücut için faydası büyüktür. Çünkü vücudun üretemediği yağlar yer fıstığı sayesinde karşılanır. Bu sebeple çiğ yer fıstığının tüketimi ülkemizde oldukça yoğundur. Sofralarımızı lezzetiyle renklendiren çiğ yer fıstığını online alışveriş mağazamız aracılığıyla Türkiye’nin her noktasına gönderiyoruz. Bunu sağlarken de ürünlerimizi el değmeden hijyen kuralları çerçevesinde ambalajlıyor, sağlıklı atıştırmalıklara kavuşmanız için özen gösteriyoruz.

Yer Fıstığı Fiyatları

Yemek kültürümüzün ayrılmaz bir bütünü olan yer fıstığının fiyatları değişkenlik gösterir. Markası, tazeliği, türü, kalitesi, ambalajlanması ve gramajı bu değişkenliğin ortaya çıkmasındaki etkenler olarak gösterilebilir. Toptan Kuruyemiş Marketi olarak fiyat oranlarımızla kendimizi sektörün üst sıralarına konumluyoruz. Çünkü kaliteli ürünlerimiz toptan fiyat politikamız ile birleştiğinde ortaya avantajlı bir alışveriş imkânı çıkıyor. Özellikle aktarlar, cafeler ve kuruyemiş dükkanları bu avantajlı durumdan yararlanabilirler.

Kuruyemişlerin taze ve lezzeti olması, alışveriş yapılacak firmanın üretici pozisyona sahip olmasıyla mümkün olur. Sizler için ürettiğimiz tüm kuruyemiş çeşitlerimiz doğal, taze ve kaliteli paketlemeye sahiptir. Sitemizi ziyaret ederek yer fıstığı çeşitlerinin yanında diğer tüm kuruyemiş çeşitlerini de sepetinize ekleyebilirsiniz.

Online Yer Fıstığı Siparişi

Online yer fıstığı almanın kolay ve pratik yöntemi sitemizden üzerinden sağlanmaktadır. Farklı mecralarda vakit kaybetmeden Toptan Kuruyemiş Markete girerek yer fıstığı alışverişlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Üstelik birçok yer fıstığı çeşidine de ulaşmanız mümkün. Peki hangi yer fıstığı çeşitleri var? İşte cevabı…

  • Tuzlu fıstık çeşidi
  • Tuzsuz kavrulmuş sade fıstık çeşidi
  • Çiğ iç yer fıstığı çeşidi
  • Çiğ zarsız yer fıstığı içi (Soyulmuş şak fıstık)
  • Soslu fıstık çeşidi
  • Cips fıstık çeşidi
  • Ballı susamlı fıstık çeşidi
  • Soya Fıstığı çeşidi (Soya kaplamalı çatlak fıstık)

Yukarıda belirttiğimiz tüm fıstık çeşitlerinin en taze ve lezzetli olanlarına bir tık ile ulaşmanız mümkün. Üstelik toptan fiyatlarımız ile aktar, cafe ve kuruyemiş market gibi işletmelere de büyük kolaylıklar sağlıyoruz. Ayrıca tüm kuruyemiş ürünlerimizde uyguladığımız korumalı ambalajlama imkanı ile her zaman için tüketici sağlığının yanındayız.

Sağlıklı yaşamın ana besin maddesi olan ve diyetlerin vazgeçilmez atıştırmalığı olarak görülen yer fıstığını sitemize girerek sepetinize ekleyebilir, Türkiye’nin dört bir yana sağladığımız hızlı teslimat seçeneğimizden faydalanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR