Kavrulmuş Kabak Çekirdeği

Kuruyemişler hem özel günlerin vazgeçilmezi hem de ara öğünlerde atıştırmalık görevi gören harika bir gıdadır. Herhangi bir işlem görmeden tüketilen biçimine çiğ kuruyemiş denir. Özel fırınlarda kavrularak üretilenlere ise kavrulmuş kuruyemiş. Kavrulmuş kuruyemişlerin arasında toplumumuzda en çok sevilen çeşitlerinden birisi de kabak çekirdeği şüphesiz. Zira fırınlanması sırasında ağır ağır lezzetlendiriliyor oluşu, tüketenlerin damağında harika bir tat bırakıyor.

Türkiye’de kavrulmuş kabak çekirdeği üretimi dünya ortalamasına göre hayli iyi seviyededir. Özellikle Orta Anadolu bölgesindeki illerde üretilen bu kuruyemiş, kabak meyvesinin çekirdeklerinden üretilir. Çiğ olarak da birçok farklı besine eşlik etse de büyük oranda kavrulmuş olarak tercih edilir. Toptan Kuruyemiş Market üzerinden kavrulmuş kabak çekirdeği çeşitlerine ulaşabilir, doğadan günlük olarak toplanan ve özel fırınlarda ısıl işlem gören kabak çekirdeklerini satın alabilirsiniz.

Kavrulmuş Kabak Çekirdeği Çeşitleri

Bilindiği üzere kabak çekirdekleri ağırlıklı olarak Nevşehir bölgesinde yetiştirilir. Sivri ve yuvarlak olmak üzereyse iki farklı çeşide ayrılır. Sivri kavrulmuş kabak çekirdeği toplum içerisinde ‘Ürgüp Sivrisi’ olarak da bilinmektedir. İnce yapıda olması sebebiyle tüketimi daha kolaydır. Bu sebeple Ürgüp sivrisinin tüketim oranı hayli fazladır.

Kavrulmuş kabak çekirdeği çeşitlerinin bir diğeri de ‘Topak Nevşehir’ türüdür. Geniş hacme sahiptir ve kabuğunun içerisinde yemiş hayli büyüktür. Talebe göre tuzlu ya da tuzsuz olarak da tüketilebilmektedir. Toptan Kuruyemiş Market’in kendine has kavurma fırınlarda ağır ağır lezzetlendirerek ürettiği kavrulmuş mis gibi kabak çekirdeklerini sepetinize ekleyebilir, hızlı teslimat ve ülkenin her noktasına gönderim seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Özellikle toptan fiyatlarından yararlanarak taze ve kaliteli kuruyemişlere ulaşabilirsiniz.

Kavrulmuş Kabak Çekirdeği Siparişi

Kavrulmuş kabak çekirdeği her ne kadar lezzetli atıştırmalık olarak öne çıksa da çoğu zaman taze olanına erişmek zor olabiliyor. Toptan Kuruyemiş Market olarak ülkenin en verimli bölgelerinden kabak çekirdeklerini topluyor, özenle kavurduktan sonra sizlere sunuyoruz. Ayrıca ambalajlama tekniklerimiz tamamen Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir. 5 kiloluk paketlerde sunduğumuz kavrulmuş kabak çekirdeği özellikle toptan fiyatıyla kafe, aktar ve market gibi işletmelere büyük avantaj sağlıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR