Çiğ Fındık

Sağlıklı atıştırmalık tutkunları için favori kuruyemişi sorulacak olsa, alınacak cevap kesinlikle çiğ fındık olur. Lezzetinin yanı sıra artık çiğ fındık için ‘sağlık dostu’ ifadesi kullanılıyor. Haklı bir söylem bu. Zira uzmanlar her gün bir avuç fındık tüketilmesi gerektiği konusunda hemfikir. Ayrıca doyurucu özelliği ve tüketilirken ağızda kıtır kıtır oluşu çiğ kuruyemiş tutkunu olmak için iyi birer sebep. Kısaca ülkemizde fındık sevmeyen yoktur dersek yanılmış olmayız.

Fındık, huşgiller familyasının üyesi olan bir bitkinin kabuklu meyvesidir. Ülkemizde Karadeniz bölgesinde yetiştirilir. Ordu, Giresun ve Rize çiğ fındık üretiminde sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyada da birinci sırada yer alır. Fındık bitkisi yağmuru sevdiği için büyük oranda Karadeniz bölgesinde yetiştirilmektedir. Çiçeği ilkbaharda açar ve kabuğunun etrafını kısmen kuşatan bir kadehcik vardır.

Çiğ fındık taze yendiğinde lezzetli olur. Toptan Kuruyemiş Marketi sitemizde bunun bilinciyle çiğ fındık üretimi yapıyor ve sizlere en taze ürünleri gönderiyoruz. Ordu ve Giresun bölgelerinden özenle seçtiğimiz fındıklar el değmeden ambalajlanıyor, Türkiye’nin dört bir yanına dağıtıyoruz. Sizlere de çiğ fındığın kıtır kıtır lezzetini afiyet tüketmek kalıyor.

Çiğ Fındık Çeşitleri

Fındığın Karadeniz’in birçok farklı bölgesinde üretiliyor olması, çeşitliliğine de sebep olmuştur. Her çiğ fındık çeşidinin kendine has eşsiz bir lezzeti vardır. Kimi yumuşak bir tat bırakır, kimiyse tok ve doyurucudur. Toptan Kuruyemiş Marketi sitemizde yer alan fındık çeşitleri şunlardır:

  • Çiğ İç Fındık (Ordu) : Ordu yöresinin en güzel tarlalarından topladığımız ürünler hiçbir yapay işlem görmeden doğrudan adresinize gelir. Doğal ve lezzetlidir.
  • Çiğ İç Fındık (Giresun) : Giresun’a has bir çiğ fındık çeşididir. Kabuksuz yapıdadır. Yoğun tat sevenler için ideal bir seçimdir.
  • Çiğ Kabuklu Fındık: Fındığı kabuklu tüketmeyi sevenler için birebirdir. Yemişini kabuğundan ayırmak stres gidericidir.

Çiğ Fındık Fiyatları

Fındık yetiştirilmesi zor bir kuruyemiş olduğu için lüks kategorisinde yer alır. Satış fiyatları diğer kuruyemişlere oranla biraz daha fazladır. Ancak sitemizde aktarlar, kafeler ve kuruyemiş marketleri %1 KDV avantajın yararlanabildiği için piyasaya oranla daha makul fiyatlara ulaşmak mümkün. Toptan Kuruyemiş Marketi sitemize girerek kaliteli çiğ kuruyemişlerimizi inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR