Kavrulmuş Leblebi

Kavrulmuş kuruyemiş dendiğinde şüphesiz akla ilk gelen ürünlerden birisidir kavrulmuş leblebi. Sıcacık yapısı, kendine has kokusu ve damağı yormayan hafif lezzetiyle toplumumuzda adeta bir fenomen durumunda. Atıştırmalıktan diyet menülerine, ara öğünlerden diyabetlilere kadar kavrulmuş leblebiyi sevmeyen yoktur. Ayrıca insanla çocukluk nostaljileri yaşatır. Tüketildiğinde çoğu zaman çocukken mahalle bakkalından alınan leblebi tozunun anılarını hatırlatır.

Kavrulmuş leblebi yetiştirilmesinden sofralara girmesine kadar ki süreçte pek fazla zahmet gerektirmez. Bu nedenle de kuruyemişler arasında makul fiyatta kalmıştır. Fiyatının uygun olması kullanım oranını da arttırmıştır haliyle. Toptan Kuruyemiş Marketi mağazamıza girerek üreticisi olduğumuz kavrulmuş leblebi çeşitlerini sepetinize ekleyebilirsiniz. Toptan fiyat politikasıyla satışa sunduğumuz kuruyemişleri tek tık ile kapınıza kadar getirebilirsiniz.

Leblebi Nasıl Kavrulur?

Leblebinin kavruluş süreci hayli kolaydır. Ancak süre bakımından biraz uzundur. İlk olarak leblebi yapılacak nohudun en kaliteli cinsten olanı doğadan özenle seçilir. Nohutlar ayıklanarak özel fırınlarda kavrulur. Odun ateşinden kavrulması tercih edilir. Zira bu kuruyemişe lezzetini veren de budur. Ardından kurutulan nohutlar çuvallara koyularak dinlenme sürecine bırakılır. Dinlenme süreci ortalama 3 gün sürer.

Dinlendirme süresi bittiğinde nohutlar özel fırınlarda ağır ağır yeniden kavrulur. İşlem bitince düz bir zemine serilir ve tamı tamına 20 gün kadar bu şekilde bekletilir. Son olarak fırınlandıktan sonra kavrulmuş leblebiler artık tüketime hazırdır.

Leblebinin tazeliğinin korunması için ambalajlanma kalitesi oldukça önemlidir. Ürünlerimizi kavrulma sürecinden sonra el değmeden Avrupa Birliği standartlarına göre paketliyoruz. Tamamen hijyen kurallarını esas alarak ambalajladığımız ürünler kapınıza gelene kadar tazeliğinden hiçbir şey kaybetmiyor.

Kavrulmuş Leblebi Çeşitleri

Leblebinin toplumumuzda çok sevilmesi ve 7’den 70’e herkesin afiyet tüketmesi sonucunda birçok farklı kavrulmuş leblebi çeşidi üretildi. Bu leblebilerin en popüler olanı sarı leblebi, ancak diğerlerinin de sevilme oranı göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Peki kavrulmuş leblebi çeşitleri nelerdir? Sitemizde bulunan tüm leblebi çeşitleri şunlardır:

  1. Kavrulmuş sarı leblebi
  2. Renkli şekerli leblebi
  3. Kavrulmuş tuzlu leblebi
  4. Çikolatalı leblebi
  5. Kaplamalı beyaz kıtır leblebi
  6. Extra iri çıtır leblebi
  7. Beyaz leblebi - nohut
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR