Kavrulmuş Kabuklu Yer Fıstığı

Fıstığın kabuklu halini sevenler için kavrulmuş kabuklu yer fıstığı oldukça ideal bir kuruyemiş seçeneğidir. Geleneksel yer fıstığı lezzetine sahip olan bu kuruyemişin içeriğinde yüksek seviyede protein ve lif kaynağı vardır. Sporcu ve diyet listelerinin vazgeçilmez konumunda olsa da atıştırmalık öğünlerde de sıkça terci edilir. Kavrulmuş yer fıstığı kısaca 7’den 70’e herkes tarafından beğenilerek tüketilir.

Toptan Kuruyemiş Marketi olarak dalında topladığımız kabuklu yer fıstıklarını özel fırınlarımızda ağır ağır kavuruyoruz. Sadece kavurmakla kalmayıp bu süreçte lezzetlendirme yöntemlerimiz ile tadına tat katıyoruz. Üstelik üretici kuruyemiş firması olduğumuz ve toptan satış yaptığımız için fiyatlarımız piyasa ortalamasına göre gayet makul. Siz de kuruyemiş mağazamıza girerek tek tıkla kavrulmuş kabuklu yer fıstığını kapınıza getirtebilirsiniz.

Kavrulmuş Kabuklu Yer Fıstığı Çeşitleri

Dünya üzerinde en çok tüketilen kuruyemişlere bakıldığında kavrulmuş kabuklu yer fıstığının ilk sıralarda yer aldığını söylemek mümkün. Bunda şüphesiz lezzeti ve içeriğinde zengin besin değerlerinin rolü büyük. Fakat bir diğer husus da çeşitli yöntemler ile sofralarımıza girmesidir. Normal kuruyemiş gibi tüketilebileceği gibi aynı zamanda fıstık ezmesi ya da kurabiyelerin içerisinde de kullanılır.

Kavrulmuş Kabuklu Yer Fıstığı Online Sipariş

Kavrulmuş kabuklu yer fıstığı satın alırken tazeliğinden ve kalitesinden emin olunması gerekir. Zira tazeliğini yitiren kuruyemişler, tüketimi sırasında ağızda kötü bir lezzet bırakır. Ayrıca sağlık yönünden de olumsuz etkilere sahiptir. Toptan Kuruyemiş Marketi uzun yıllardır sektörden edindiği deneyimleriyle sizlere en taze ve lezzetli kavrulmuş kabuklu yer fıstığı ürünleri sunuyor. Üstelik Türkiye’nin her noktasına kargo seçeneği ile… Buna ek olarak kafe, aktar ve kuruyemiş marketi türündeki işletmeler sitemiz üzerindeki toptan fiyat avantajlarından faydalanabilir.

Evde Fıstık Ezmesi Nasıl Yapılır?

Fıstık ezmesi lezzetli tadıyla kahvaltıların adeta vazgeçilmezi niteliğindedir. Sadece kahvaltı değil aynı zamanda birçok hamur işi tarifinin içerisinde de kendine yer bulur. Çoğu zaman piyasada katkı maddesiz fıstık ezmesi bulmak zor olabiliyor. Bunun yerine evde kolaylıkla kendi fıstık ezmenizi yapabilirsiniz. Peki fıstık ezmesi nasıl yapılır? İşte cevabı…

Fıstık ezmesi yapımı için yarım kilo kavrulmuş yer fıstığı yeterli olacaktır. Öncelikle kabukları soyarak içerisindeki fıstıkları ayırmalısınız. Dilerseniz yer fıstıklarını biraz daha kavurabilirsiniz. Sonrasında temizlenmiş ve kavrulmuş fıstıkları rondodan geçirin. Kumu andıran seviyeye geldiğinde içerisine bir kaşık sıvı yağ ekleyin ve tekrar rondodan geçirin. Artık ev yapımı fıstık ezmesine sahipsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR