Kuru Üzüm

Doğal ve sağlıklı beslenmeyi bir yaşam prensibi haline getirenler için kuru üzüm iyi bir atıştırmalık alternatifi olarak öne çıkıyor. Yedinden yetmişe herkesin düzenli olarak tüketmesi gerektiği günümüz hekimleri tarafından ortak görüş olarak ifade ediliyor. Ayrıca kuru üzüm geleneksel Türk mutfağı için de vazgeçilmez bir öneme sahip.

Yaz aylarında sıcaklardan kuruyan damaklar için kuru üzüm lezzeti ve hoş kokusuyla ferahlatıcı bir özelliğe sahip. Kuru üzüm en az yaş hali kadar doğal tada sahiptir. Sultaniye sarı kuru üzüm ve Kilis karası kuru üzün toplumumuzda bilinen kuru üzüm çeşitleridir. Ayrıca Keçimen kuru üzüm tutkunlarının sayısı da hayli fazladır.

Kuru üzüm ürünlerini doğadan toplayarak doğal yöntemler ile kurutuyoruz. Herhangi bir yapay kurutma tekniği uygulanmadığı için kuru üzümler en doğal haliyle satışa sunuluyor. Kurutma işleminin ardından el değmeden tüm hijyen kurallarına uyarak paketlediğimiz kuru üzüm ürünlerimizi Toptan Kuruyemiş Marketi sitemize girerek sepetinize ekleyebilirsiniz. Aktar ve kafe gibi işletmeler %1 KDV avantajımızdan yararlanarak sipariş verebilir.

Kuru Üzüm Çeşitleri

Online satış mağazamız üzerinde ülkemizde en çok sevilen kuru üzüm çeşitlerini sunuyoruz. Damak zevkinize uygun olanı seçerek iyi bir atıştırmalığa ya da lezzetli bir ara öğüne sahip olabilirsiniz. Peki kuru üzüm çeşitleri nelerdir? Sitemizde de yer alan kurum üzüm çeşitlerini sizler için listeledik.

  • Sultaniye Sarı Kuru Üzüm No 10: Açık renkli bir kuru üzüm çeşididir. Diğer üzüm çeşitlerine oranla şekeri düşüktür. Karışık kuruyemişlerde her zaman tercih edilir.
  • Sultaniye Sarı Kuru Üzüm No 11: Hafif tadı ve çekirdeksiz özelliğiyle yediden yetmişe herkesin severek tükettiği bir kuru üzüm çeşididir. Ülkemizde en çok Sultaniye yöresinde yetiştirildiği için bu ismi almıştır.
  • Besni Kuru Üzüm – Çekirdeksiz: Kendine has kokusu ve hoş bir tadı vardır. Şekeri orta karardır. Özellikle kek ve pasta yapımında tercih edilir.
  • Kilis Karası Siyah Kuru Üzüm: Siyah kuru üzüm arayanlar için iyi bir alternatiftir. Özgün bir tada sahip olan Kilis karası siyah kuru üzüm çeşidini Toptan Kuruyemiş Marketi sitemizden satın alabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR