Brezilya Cevizi - Çiğ (Kg)

Fiyat : ₺600,00(KDV Dahil)

%100 Taze Brezilya Cevizi

 

ÖNEMLİ NOT: Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Bu ürünler ilaç değildir. Her türlü hastalık ve tedavi gerektiren sorunlarınız için doktorunuza danışınız.

Brezilya Cevizi Nedir? 

Brezilya cevizi, bir diğer adı ile Amazon cevizi ya da Brezilya Fındığı olarak bilinmektedir. İsmini yetiştiği bölgeden alır. Güney Amerika’nın Amazon bölgesinde, uzunlukları 50 metreye varan ağaçların meyvesidir. Bu ağaçlar o kadar yüksek ve brezilya cevizleri o kadar büyüktür ki ağaçların altından geçerken her zaman dikkatli olmak gerekir.

Fındığa yakın bir tada sahiptir. Eğer fındık seviyorsanız ve çerezleriniz arasında vazgeçilmez ise brezilya cevizi de artık yanınızdan ayırmayacağınız yiyecekler arasında yerini alıyor. Brezilya cevizini sade yiyebileceğiniz gibi tatlılarınızın ve salatalarınızın içerisine de karıştırabilirsiniz. Smoothie yapımında da kullanarak farklı tatlara ortak olabilirsiniz. Ceviz ve badem gibi geniş kullanım alanına sahip olan brezilya cevizi sayesinde vücudunuzda eksik olan besin değerlerini tamamlayabilirsiniz.

Brezilya Cevizi Faydaları Nelerdir? 

Brezilya cevizi yüksek miktarda selenyum mineraline sahiptir. Bu mineral antioksidan özelliği taşımaktadır. 

Selenyum zenginliğinin yanında yüksek oranda kalsiyum, potasyum ve magnezyuma sahiptir. 

Brezilya cevizinin sahip olduğu yağ seviyesinin çoğunluğuna doymamış yağ sahiptir. 

Protein bakımından oldukça zengindir. 

Brezilya cevizi hem kadınlarda hem de erkeklerde doğurganlığı arttırma özelliğine sahiptir. 

Brezilya Cevizi Besin Değeri

Brezilya cevizi besin değeri olarak yüksektir. İnsan vücuduna oldukça etkili faydaları vardır. Vitamin ve mineral deposu olan brezilya cevizi 100 gramında %14 protein barındırır. Karbonhidrat oranı diğer çerezlere oranla daha düşük seviyededir. %12 karbonhidrat ile vücuda yeterli olan enerjiyi karşılamaktadır. %66 oranında sahip olduğu doğal yağ dengeyi korumaya yardımcı olmaktadır. Günde yaklaşık 6 adet brezilya cevizi 28 grama denk gelmektedir. Bu miktar günlük selenyum miktarının 7 katını karşılayacak kadar mineral zenginidir. 

ÖNEMLİ NOT: Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Bu ürünler ilaç değildir. Her türlü hastalık ve tedavi gerektiren sorunlarınız için doktorunuza danışınız.

GÜVENLE ve AFİYETLE YİYİN..

Menşei: Bolivya / Peru

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR