Çiğ Badem (Kg)

Fiyat : ₺349,40(KDV Dahil)

Kaliforniya Non-Pareil çeşidi 23-25 kalibre Çiğ Badem.

Kaliforniya Non-Pareil çeşidi 23-25 kalibre Çiğ Badem.

Paketleme şekli: 5kg koli içersinde plastik ambalajında gönderimi yapılır.

Aynı Gün Kargo: Haftaiçi saat 14:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.

İçindekiler: Çiğ Badem.

Saklama Koşulları: Ürünlerimizi Güneş ve Rutubetten koruyunuz.

Üretim tesisimiz ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerine Sahiptir. Helal Gıda Belgesine Sahiptir.

Alerjen Uyarısı: Eser miktarda yer fıstığı, fındık, antep fıstığı, badem, kaju, ceviz ve buğday gluteni içerebilir.

Alerjen bileşenler içindekiler kısmında kalın yazı karakteri ile belirtilmiştir.

İşletme Kayıt No: TR-55-K-000164

ÖNEMLİ NOT: Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Bu ürünler ilaç değildir. Her türlü hastalık ve tedavi gerektiren sorunlarınız için doktorunuza danışınız.

 

Çiğ Badem Fiyatları

 

Dünyanın önde gelen badem üreticisi ülkeler arasında İran, Suudi Arabistan, Suriye, Lübnan, Ürdün ve İsrail gibi ılıman iklimin hakim olduğu ülkeler yer almaktadır. Türkiye de badem üretiminde en önde gelen ülkelerden biridir. Badem, tatlı ve acı olmak üzere ikiye ayrılır. Acı bademin yağı özellikle yemeklere lezzet katmak vermek kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra badem yağı, saç ve cilt bakımı, ayakkabı ve deri giysilerin korunması için kullanılabilir. Tatlı badem ise çiğ badem olarak bilinir ve genellikle kabuğundan çıkartıldığı haliyle kuruyemiş olarak tüketilmektedir.

Çiğ badem kavrulmuş olarak tüketilebileceği gibi kavrulmamış badem şeklinde satın almak mümkündür. Bademin yan ürünlerinden biri olan badem sütü, lezzetli bir içecektir ve inek sütüne alternatif olarak tüketilebilir. Badem oldukça yüksek besin değeri taşımaktadır. E vitamini, fosfor, kalsiyum, magnezyum ve demir açısından çok zengin bir kaynaktır. Bu vitaminlerin ve minerallerin yanı sıra çinko, bakır, selenyum ve niyasin gibi vücut için gerekli maddeleri de içerir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR